Mühendislik

Mühendislik hizmetlerimiz sayesinde, işlerinizin teknik kısmı, profesyonel ekibimiz tarafından analiz edilir ve bu analiz sonuçları başarıyla raporlanır. Yapılan incelemeler sonrası, çağdaş çözümlerle ile birlikte gerekli planlamalar, tasarımlar, değerlendirmeler yapılır.

Tasarım

Yönetmeliklere uygun tasarımlar; ön proje ile proje hakkında genel olarak fikir sahibi olabilir, maliyet, malzeme, taşıyı sistem ile ilgili karar sonrası uygulama projesinde kapsamlı analiz yapılarak, paftalar, raporlar hazırlanmaktadır.

Teknik rapor

Yapıların riskli olup olmadığını tespit etmek için yapılan çalışmalar; karot alma, donatı sıyırma, röntgen sonuçları, zemin değerleri sonrası yapısal analiz programlarıyla yapılan kapsamlı çalışmada yapıların deprem kuvvetine karşı dayanaklı olup olmadığı belirlenir.

Rölöve

Yapıların kuşbakışı çizimi. Mimari projesi olmayan veya statik analiz, teknik raporlar için gerekli durumlarda rölöve projesi alınmaktadır.

3D Modelleme

Projenize görsellik katmak için son derece şık dizaynlar sunulmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi

Yapıların yıllık ısıtma enerjisini karşılayıp karşılamadığını belirlemek aynı zamanda yeşil, modern bina tasarımlarınızın yeterli olup olmadığını görüntülemek için Enerji Kimlik Belgesi çıkarılmaktadır.

Zemin Etüdü

Yapı tasarım öncesi geoteknik bilgiler ışığında verilen zemin değerleridir. Böylece projeleriniz daha güvenli şekilde dizayn edilmektedir.
Laboratuvar Hizmetleri(Beton, Çelik Testleri)
Karot, çelik testleri ile birlikte dayanımlar, akma, gerilmeler belirlenmektedir.

Kentsel Dönüşüm

Riskli bina analizi sonrası, tehlikeli kabul edilen yapılar kentsel dönüşüme girmektedir. Bunun için gerekli tüm prosedürler sağlanmaktadır.

Analiz

Proje analiz, uygulama analiz konularında uzman teknik ekibimizle sizlere en kaliteli, modern hizmetler sunulmaktadır.

Planlama

Bütçe, takvim, maliyet, kar, zarar gibi konularda kapsamlı değerlendirmeler yapılıp en pratik ve doğru yaklaşımlarla planlamalar yapılmaktadır.

× WhatsApp